Šarić dobar u debiju, Hezonja popravio dojam

NBA 10. lis 20178:26 > 8:37
Maddie Meyer, Getty Images Sport

Hrvati u NBA ligi bili su aktivni protekle noći, nitko nije pobijedio, no Šarić i Hezonja pružili su dobre partije.

Dario Šarić odigrao je prvu utakmicu predsezone, trener Brett Brown mladom Hrvatu dao je priliku kao članu startne petorke i Šarić nije razočarao.

Philadelphia je izgubila u Bostonu, a hrvatski reprezentativac upisao je devet poena (4-10, trica 1-5), sedam skokova, po asistenciju i blokadu, te dvije izgubljene lopte u 20 minuta igre. Sixersi su utakmicu izgubili praktički u prvoj četvrtini (37-20), ovo im je treći poraz u isto toliko utakmica predsezone. Ben Simmons bio je najefikasniji s 15 poena i šest skokova. Neporažene Celticse (3-0) predvodio je Semi Ojeleye sa 16 poena, po 15 su dodali Rozier i Nader.

Orlando je poražen u Dallasu, a Mario Hezonja popravio je dojam nakon slabijeg izdanja u prethodnoj utakmici. Dubrovčanin je dobio 25 minuta igre, upisao deset poena (4-9), sedam skokova, asistenciju i oduzetu loptu, ali i četiri izgubljene. Priliku je dobio i Damjan Rudež koji je u tri minute igre promašio oba šuta, a uhvatio je jednu loptu.

Dragan Bender zaigrao je 16 minuta, postigao tri poena (1-3), uhvatio četiri lopte, jednom oduzeo, četiri puta izgubio loptu u porazu Phoenix Sunsa kod neporaženih Utah Jazza (4-0) za koje je Ricky Rubio upisao 20 poena. Sunse (1-2) je predvodio Devin Booker sa 19 poena, 18 je dodao Alex Len.

Bojan Bogdanović odmarao je nakon dvije lošije utakmice, a njegovi Indiana Pacersi doživjeli su prvi poraz predsezone (2-1) u Detroitu.