Lakersi poraženi unatoč fantastičnoj partiji LeBrona

NBA 23. ruj 20208:15 > 8:19
(Photo by Michael Reaves/Getty Images)

Košarkaši Denver Nuggetsa slavili su u trećoj utakmici finala Zapada protiv Los Angeles Lakersa rezultatom 114:106.

Tako je ekipa Mike Malonea smanjila zaostatak u seriji na 2-1, a junaci pobede Denvera bili su Nikola Jokić, Jamal Murray i Jeremy Grant.

Poslije prilično ujednačene igre u prvoj četvrtini, Denver je preuzeo kontrolu nad utakmicom već u drugoj četvrtini i uspio nametnuti svoj ritam.

Pokušavali su Lakersi u nekoliko navrata zaprijetiti Nuggetsima, ali je organizirani Denver uspijevao odbiti napade LeBrona i društva. Odlična igra Nikole Jokića, Granta i Murraya donijela je Nuggetsima velikih +20 i to 10 minuta prije kraja utakmice. Bio je to najveći deficit Lakersa do sada doigravanju.

Najzaslužniji za toliku prednost Denvera bio je spomenuti trojac koji je bio raspoložen u napadu, ali i odlična timska obrana Nuggetsa koja nije popuštala sve do ulaska u posljednju četvrtinu. O dobroj obrani Denvera govori i odnos u skokovima – 44:25 u korist Denvera.

Ipak, Lakersi su pred kraj umalo poremetili planove Mikea Malonea pa Denver nije mogao tako lako do smanjenja rezultata u seriji. Početkom zadnje četvrtine ekipa iz Los Angelesa je predvođena Rondom koji je kažnjavao sve greške rivala i Lebronom Jamesom napravila seriju 16-2. Minutu i pol do kraja utakmice Denver je imao tri poena prednosti (98:95), a tricu za izjednačenje promašio je Lebron.

U posljednjim minutima utakmice presudni su bili poeni sjajnog Murrya, koji je još jednom bio lider Denvera na terenu.

Murray je predvodio Denver sa 28 poena, 12 asistencija i osam skokova. Jeremy Grant je ubacio 26, dok je srpski centar Nikola Jokić postigao 22 poena, uz 10 skokova i pet dodavanja. Dvocifren je bio i Morris sa 14 poena.

U redovima Lakersa fantastično je odigrao LeBron James koji je upisao triple-double sa 30 poena, 11 asistencija i 10 skokova.

Mike Ehrmann/Getty Images

Junak druge utakmice Anthony Davis je postigao 27 poena, uz dva skoka i jedan asist. Četvrta utakmica finalne serije Zapada na programu je u noći između četvrtka i peta, u tri sata iza ponoći.