Raptorsi nakon dva produžetka, Zubac na korak do finala

NBA 10. ruj 20208:19 > 8:25
Matthew Stockman/Getty Images

Toronto Raptorsi pobijedili su Boston Celticse nakon dva produžetka rezultatom 125:122 i izjednačili su seriju na 3-3.

U zaista fenomenalnom dvoboju vidjeli smo jako dobru igru. Bostonje vodio sve do sredine igre u trećoj četvrtini, kada Raptorsi preuzimaju prednost sve do na dvije minute prije kraja kada Celticsi dolaze do 98:98.

Potom su oba tima ostala bez poena, Siakam je imao šut za pobjedu Raptorsa, nije pogodio i ušlo se u produžetak, gdje ponovo aktualni prvaci imaju šut za pobjedu, ovog puta ne pogađa Powell.

Ipak, pobjednik je riješen u drugom produžetku. Raptorsi su bili za nijansu bolji i uspjeli su ostvariti pobjedu, iako je Smart imao šut za produžetak, kojeg nije pogodio.

Kyle Lowry je bio sjajan kod Raptorsa. Ubacio je 33 poena i imao je osam skokova i šest asistencija, a Powell je dodao 23.

Sa druge strane Jaylen Brown je meč završio sa 31 poenom i 16 skokova, dok je Jayson Tatum imao 29 poena, 14 skokova i devet asistencija. Triple-double je ostvario Marcus Smart sa učinkom od 23 poena, 11 skokova i 10 asistencija.

Na korak od plasmana u finale Zapadne konferencije su LA Clippersi koji su savladali Denver Nuggetse rezultatom 96:85 i poveli su sa 3-1 u seriji.

Clippersi su potpuno kontralirali igru i rezultat u ovom dvoboju. Nuggetsi su uspjeli tokom trećeg perioda da dođu do izjednačenja, ali ubrzo je tim iz Los Angelesa ponovo digao prednost i do kraja je nije ispuštao za treću pobjedu u seriji.

Kawhi Leonard je sa 30 poena, 11 skokova i devet asistencija predvodio Clipperse u ovom meču, Ivica Zubac bio je vrlo dobar s 11 poena i devet skokova, dok je sa druge strane Nikola Jokić ubacio 26 poena i imao je 11 skokova.