Jokić STRAŠAN, drama u Torontu otišla na stranu prvaka

NBA 6. velj 20208:24 > 8:30
Patrick Smith/Getty Images

Raptorsi i Pacersi odigrali su dramatičnu utakmicu koja je završila velikim preokretom i tijesnom pobjedom aktualnih prvaka.

Košarkaši Denver Nuggetsa sinoć su upisali 36. pobjedu sezone, a žrtva je bio Utah koji je u Salt Lake Cityju upisao tijesan poraz rezultatom 95:98.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović odigrao je solidnu partiju i uz 16 koševa podijelio je mjesto trećeg strijelca svoje momčadi s Rudyjem Gobertom i Jordanom Clarksonom, koji su zabili jednako toliko. Donovan Mitchell je zabio 18, a Mike Conley 21 koš. Fantastičnu utakmicu za Nuggetse odigrao je Nikola Jokić koji je došao do triple-doublea uz nevjerojatne brojke – 30 koševa, 21 skok i 10 asistencija. Sjajan je bio i Jamal Murray koji je ubacio 31 koš. Denver se s omjerom 36:16 nalazi na trećem mjestu Zapada, a Utah s omjerom 32:18 na petom, no već pet uzastopnih utakmica ne znaju za pobjedu.

Brooklyn Netsi nastavili su svoj uspon u Istočnoj konferenciji uvjerljivom pobjedom nad Golden State Warriorsima 129:88 do koje su ih predvodili Caris LeVert s 23 i Joe Harris sa 17 koševa. Kod Warriorsa je najbolji bio D’Angelo Russell sa 17 poena. Brooklyn je s omjerom 23:27 sedmi na Istoku, a Golden State ostaje na dnu lige s 12 pobjeda i 40 poraza.

Dvije i pol minute prije kraja susreta Raptorsi su imali zaostatak od 11 koševa, no onda su napravili sjajnu seriju. Prvo je Siakam zabio koš iz reketa, Pacersi su uzvratili sa svoja dva poena, zatim je Lowry zabio tricu, a onda je Siakam na centru oduzeo jednu loptu i sam završio akciju te smanjio na 118:116 . Pola minute prije kraja Lowry je asistirao Ibaki koji tricom pogađa za potpuni preokret. U posljednjem napadu Pacersa šut za tri poena uzeo je povratnik Oladipo, no nije bio precizan i aktualni prvaci došli su do velike pobjede 119:118. Bila je to 12. uzastopna pobjeda Raptorsa čime su po tom pitanju postavili novi rekord franšize. Trenutno su s omjerom 37:14 na drugom mjestu Zapada, a Pacersi (31:20) na petom.

LA Clippersi Ivice Zubca su sa 128-111 nadigrali gostujući Miami Heat, a hrvatski je košarkaš uz stopostotan šut stigao do učinka od 12 koševa, uz osam skokova, jednu ukradenu loptu i tri bloka u 22 minute na terenu.

Paul George i Landry Shamet su za bili svaki po 23 koša za Clipperse, a Kawhi Leonard, Montrezl Harrell i Lou Williams po 14 svaki. Najbolji pojedinac Miamija bio je Derrick Jones Jr. sa 25 ubačaja.