'Dennis The Menace' naljutio Lakerse suludim zahtjevom!

NBA 24. pro 201914:30 > 14:33
Kevork Djansezian/Getty Images

Jedna od najvažnijih priča prošloljetnog prijelaznog roka u NBA ligi bio je prelazak Kawhija Leonarda u Los Angeles Clipperse, a sada saznajemo i neke od zaista nevjerojatnih detalja koji su doveli do potpisa za drugu momčad LA-a.

Ezra Shaw/Getty Images

Ako pratite NBA ligu nešto angažiranije vjerojatno vam nije promaklo ime – Dennis Robertson.

Riječ je o ujaku jednog od najboljih igrača lige Kawhija Leonarda, a koji već nekoliko godina vodi njegovu karijeru u svojstvu menadžera. Ujak Dennis postao je netko s kim je vrlo teško pregovarati, to će pogotovo posvjedočiti čelnici San Antonio Spursa koji su jedva dočekali trade svog tada najboljeg igrača samo kako bi se riješili ozloglašenog Robertsona.

Najnoviji detalji s prošloljetne tržnice igrača posvjedočit će o karakteru i nesvakidašnjim željama čovjeka kojeg su neki generalni menadžeri lige prozvali ‘Dennis The Menace’ po uzoru na tv film iz 1993. godine.

Početkom srpnja Kawhi je birao između tri ekipe, obje momčadi iz Los Angelesa i kluba s kojim je samo nekoliko tjedana ranije osvojio naslov prvaka, Toronto Raptorsa. Ujak Dennis na prvom je sastanku s čelnicima Lakersa iste praktički ‘izuo’ iz cipela. Zatražio je sljedeće:

– udio u vlasništvu kluba
– privatni zrakoplov s neograničenim pravom korištenja
– kuću
– značajan udio u sponzorskom novcu koji bi financirali Lakersi

Navodno je slične zahtjeve postavio i prema ljudima iz Toronta. Leonard je na koncu potpisao za Clipperse, međutim važno je naglasiti kako su navedeni zahtjevi, prema NBA pravilima, kao i zakoniku iz kolektivnog ugovora posve protuzakoniti i sa sobom nose golemu kaznu.

Nekoliko tjedana nakon što je glavni dio posla s tržišta igrača zaključen, NBA liga poslala je obavijest svim klubovima kako se istražuju razne nepravilnosti koje su uoćene i prijavljene za vrijeme ljetnog prijelaznog roka, a sada je postalo jasno kako je za sada neimenovana osoba prijavila nevjerojatne zahtjeve Ujaka Dennisa uredu NBA lige.

Što se pak tiče Clippersa, neigrali su da je Dennis postavio takve zahtjeve, međutim istraga i dalje traje, liga istražuje jesu li Clippsi pristali na bilo kakve uvjete koji se kose s pravilima unutar kolektivnog ugovora.