Bogut se vraća u Australiju

Košarka ostalo 22. tra 201820:22 > 20:29
Getty Images/David Liam Kyle

Andrew Bogut, Australac hrvatskih korijena, odlučio se na povratak u Australiju gdje je potpisao ugovor za Sydney Kingse.

Andrew Bogut bio je 2005. godine prvi izbor drafta od strane Milwaukee Bucksa gdje je proveo prvih sedam godina karijere. Iduće četiri bile su mu najuspješnije, kao članu Golden State Warriorsa s kojima je 2015. godine osvojio NBA prsten prvaka.

Posljednje dvije godine prošao je Dallas, Cleveland i LA Lakerse, no uz minimalnu minutažu. Bogutu je postalo jasno kako za njega više nema mjesta u najjačoj svjetskoj ligi pa se odlučio na logičan potez, povratak u domovinu.

Iako je rođen u Melbourneu, Bogut se otisnuo u Sydney gdje je potpisao ugovor za tamošnje Kingse, člana NBL lige.