EL: Sjajni Tomić postaje noćna mora Realu

Euroleague 1. ožu 201923:00 > 23:02
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaški El Clasico pripao je Barceloni koja je slavila 77:70, a sjajnu partiju odigrao je Ante Tomić.

Očekivano tvrda i neizvjesna utakmica odigrana je u Blaugrani, a Barca je uspjela sačuvati prednost u posljednje dvije minute koja je nekoliko puta bila i dvoznamenkasta.

Ante Tomić nastavlja igrati u velikoj formi, Realu, svom bivšem klubu ubacio je 22 poena dodavši i 13 skokova te je drugi put u kratkom roku srušio aktualnog europskog prvaka nakon nedavnog slavlja u Kupu. Izvrsnu utakmicu odigrao je i Thomas Heurtel ubacivši 17 koševa uz deset asistencija. Rudy Fernandez predvodio je Real s 15 poena.

Budućnost Jasmina Repeše izgubila je četvrtu utakmicu u nizu, odlični Bayern ostvario je još jednu ključnu pobjedu u borbi za doigravanje. Bavarci su odlično započeli utakmicu, no sjajnom drugom četvrtinom podgorička momčad na odmor odlazi s tri poena prednosti (44:41). Ipak, Bayern je odigrao defanzivno briljantno drugo poluvrijeme limitiravši domaćina na 31 poen tako da pobjednik na koncu nije bio upitan. Vladimir Lucić s 18 i Danilo Barthel sa 16 koševa bili su najbolji u pobjedničkom sastavu, Edwin Jackson je s 19 koševa predvodio Budućnost.

Velika kriza Olympiakosa nastavila se novim porazom, moskovski CSKA projurio je Pirejom ostvarivši pobjedu od visokih 16 razlike. Moskovljani su briljirali u drugom dijelu utakmice koje su dobili s petnaest poena viška. Gostujuća momčad ponudila je čak šest igrača s dvoznamenkastim učinkom, Cory Higgins bio je najefikasniji s 18 poena, dva manje ubacio je Nando De Colo, dok je Sergio Rodriguez uz 15 poena podijelio čak 12 asistencija.

Na ljestvici poslije kompletiranog 24. kola vodi Fenerbahče s omjerom 21-3 ispred CSKA (19-5) i Reala (18-6), te tri momčadi osigurale su nastup u doigravanju. Četvrto i peto mjesto s odličnim izgledima za plasman u playoff drže Anadolu Efes i Barcelona, oboje s omjerom 15-9, a velika je gužva u poretku od šeste do jedanaest pozicije. Armani drži omjer 13-11, Baskonia, Olympiakos i Bayern 12-12, dok omjer 11-13 održavaju Maccabi i Panathinaikos.