Zadar pobijedio Split i osigurao ostanak u ABA ligi

ABA League 8. tra 202221:52 > 21:52 0 komentara
KK Split/Ivica Cavka

Košarkaši Zadra osigurali su i teoretski ostanak u regionalnoj ABA ligi 92:80 (17:18, 20:23, 23:17, 32:22) gostujućom pobjedom protiv Splita u susretu 26. kola.

Zadranima je ovo bila osma pobjeda u sezoni kojom su postali neuhvatljivi za Split koji je ostao na šest uspjeha, a do kraja sezone mora odigrati još samo jednu utakmicu, te Krku koja ima četiri pobjede i još tri utakmice za odigrati.

Na krilima svestranog Shortera i odličnim šutom za tricu Kovačevića Split je minutu i pol prije kraja prvog poluvremena vodio s 41:31, no Zadar je do odlaska na odmor smanjio na 41:37. Gdje su stali u završnici prvog poluvremena, gosti su nastavili po povratku na teren te su u 33. minuti stigli do prednosti 72:61. Split se uspio približiti na 74:69, no onda su uslijedile trice Marčinkovića, Cartera i Junakovića pa je Zadar na dvije minute prije kraja poveo 85-70.

Justin Carter s 15 i Trevor Thompson s 14 poena predvodili su Zadar, dok je Maj Kovačević ubacio 24 poena, odnosno osam trica za Split, a Shannon Shorter je bio nadomak triple-doublea s 15 ubačaja, 14 skokova i 9 asistencija.

Zadar je sada na omjeru pobjeda i poraza 8-16, dok je Split na 6-19.

Split će gotovo sigurno igrati u kvalifikacijama za ostanak protiv drugoplasirane momčadi iz druge ABA lige, jedini način na koji bi mogao pasti na posljednje mjesto koje izravno vodi u niži rang natjecanje je da on izgubi svoju posljednju utakmicu protiv Budućnosti, a Krka pobijedi u sva tri svoja preostala susreta protiv Igokee, Mornara i Mege.