Partizan uvjerljiv u Zagrebu protiv Cibone

ABA League 2. lis 202218:59 0 komentara
Cibona/Marin Susic

Košarkaši Cibone odigrali su prvu utakmicu u novoj sezoni regionalne ABA lige te je Partizan slavio u Zagrebu s uvjerljivih 105:81 (25:26, 33:15, 24:19, 23:21).

Cibona je odlično odigrala prvu četvrtinu koju je dobila 26:25, a tijekom uvodnih deset minuta imala je i vodstvo od sedam poena razlike. Posebno treba istaknuti odličnu rolu Kapuste na startu utakmice koji je sjajno razigrao momčad sa sedam asistencija.

U uvodnih 10-15 minuta Partizan je stalno lovio zaostatak, a u kontaktu ga je držao odličan šut za tri poena (pet od šest pogođenih uvodnih trica) te Punter koji je pogodio baš sve u uvodnom dijelu susreta. Partizan je žestoko odigrao kraj poluvremena. Poveo je i na odmor otišao s velikih 58:41 čime je pitanje pobjednika bilo riješeno.

Kod Cibone su najbolji bili Krešimir Ljubičić s 19 poena te Lovro Mazalin koji je ubacio 10 poena uz pet skokova. Kapusta je dvoboj okončao s čak 15 asistencija. Kod Partizana po 14 poena su ubacili Punter, Vukčević i Trifunović.

U nastavku nedjelje prvu će utakmicu u ABA ligi odigrati Split koji u Podgorici gostuje kod Budućnosti.

Ranije su odličnu premijeru u novoj sezoni odradili košarkaši Zadra koji su na domaćem terenu svladali crnogorski Studentski centar 96:67.