Singapur 2018 – Hamilton slavio ispred Verstappena i Vettela

Automoto 16. ruj 20219:11 > 9:11
James Gasperotti/ZUMA Wire) (Cal Sport Media via AP Images)

Lewis Hamilton na uvjerljiv je način stigao do sedme pobjede u sezoni na VN Singapura na današnji dan 2018. i povećanja prednosti ispred Sebastiana Vettela na 40 bodova koji je kroz boks izgubio od Maxa Verstappena i završio treći.

Hamilton i Vettel bolje su startali od Verstappena koji je uspio obraniti drugo mjesto od Vettela, a Perez je u zid izgurao momčadskog kolegu Ocona na izlazu iz drugoga zavoja koji je zbog toga odustao u prvom krugu, nakon čega je na stazu izašao sigurnosni automobil donosi MAXF1.net.

Ali prije nego su nastupili uvjeti sigurnosnoga automobila Vettel je iskoristio bolji izlaz iz petoga zavoja i prešao ga na kraju ravnoga dijela, s vanjske strane sedmoga zavoja.

Bottas, Raikkonen, Ricciardo, Perez i Grosjean držali su pozicije od četvrtoga do osmog mjesta, a deveti i deseti bili su Alonso i Sainz koji nisu ušli u Q3 i koji su startali na tvrđem ultrasoftu.

Kad se utrka nastavila u četvrtom krugu, vodeći su na hypersoft gumama nastavili utrku u vrlo sporom tempu kako bi produžili prvu dionicu utrke i uspjeli završiti utrku sa samo jednim zaustavljanjem.

Po nove gume prvi je ušao Vettel u 14. krugu kada je uzeo novi set ultrasoft guma zbog čega će do kraja utrke morati voziti vrlo sporo kako bi došao do kraja, a zbog loše procjene Ferrarija završio je iza Pereza kojega je uspio prestići, ali je ujedno izgubio previše vremena i poziciju od Verstappena.

Verstappen je paralelno ušao u drugi zavoj s Vettelom, ali je uspio ostati s unutarnje strane dok je Vettel odustao i pao na treće mjesto.

Hamilton i Verstappen su prešli na nove soft gume, koje su dva stupnja tvrđe i izdržljivije od ultrasofta, a Ricciardo je posljednji od vodećih ušao u boks u 27. krugu.

Kad su Perez, Hulkenberg i Grosjean, koji su startali na hypersoftu iz Q2, obavili svoje promjene guma, izašli su iza Strolla i Sirotkina koji su startali na softu i ciljali na dugu prvu dionicu.

Perez je izgurao Sirotkina s kojim je paralelno vozio u trećem sektoru i probušio stražnju gumu, a zaradio je i kaznu od pet sekundi jer su ga suci proglasili krivim za incident.

Dok je vodeći Hamilton prilazio Grosjeanu i Hulkenbergu spreman ih prestići za cijeli krug, dvojac je vodio borbu pa je Hamiltona zbog oprezne vožnje skoro prestigao Verstappen.

Hamilton je nakon toga brzo izgradio tri sekunde prednosti i pobijedio s 9 sekundi prednosti ispred Verstappena i gotovo 40 sekundi ispred Vettela.

Ricciardo je sustigao i pritiskao Raikkonena prije nego je odustao, a Raikkonen je u završnici pokušavao prestići Bottasa koji je ipak zadržao četvrto mjesto sa sekundom prednosti.