Russell novi direktor udruženja GPDA

Automoto 23. ožu 202110:57 > 10:59
Florent Gooden/DPPI/FIA Pool via HOCH ZWEI Sakhir Bahrain Poolfoto HOCH ZWEI/Pool/Florent Gooden /

Williamsov vozač George Russell imenovan je novim direktorom udruženja GP vozača GPDA čime je zamijenio Francuza Romaina Grosjeana koji se povukao sa svoje pozicije.

Grosjean je bio višegodišnji direktor GPDA, ali se povukao sa svoje pozicije direktora jer je trkaću karijeru nastavio u SAD-u gdje će nastupati u IndyCar prvenstvu, donosi MAXF1.net.

Russell je oduševljen što je izabran kao direktor iako je 15.2. napunio tek 23 godine čime je jedan od mlađih vozača u Formuli 1, a mladi Britanac radit će uz kolegu direktora Sebastiana Vettela i predsjednika Alexa Wurza.

“Čast je i privilegija biti nominiran za direktora GPDA”, rekao je Russell.

“Cijenim potporu mojih kolega vozača što su mi povjerili ovu ulogu i prepoznali odgovornost koju ona nosi.”

“U šest desetljeća postojanja, GPDA je integralan dio potpore i oblikovanja sigurnosti u Formuli 1, za sport i naše navijače.”

GPDA je ujedno postavila i prvu osobu na direktorsko mjesto koja nije vozač, a riječ je o pravnoj savjetnici Anastasiji Fowle koja će se baviti poslovnim aktivnostima.

“Nakon nekoliko godina rada uz Alexa [Wurza], Sebastiana [Vettela] i Romaina [Grosjeana], ponosna sam što su me izabrali za poziciju u upravi kao prvu osobu koja nije F1 vozač,” rekla je Fowle.

“Strastvena sam oko sporta i ove industrije i čast mi je biti potpora GPDA.”

Novu sezonu Formule 1 ekskluzivno pratite na kanalima Sportkluba.