SK Vikend: Bitka za Manchester, a Modrić spašava Zizoua

Ole Gunnar Solskjaer i Pep Guardiola

Pregršt vrhunskih događaja možete od petka do nedjelje gledati na Sportklubu

Sve više se zahuktava borba u nogometnim ligama, NFL također ulazi u zanimljivu fazu. Stoga vam već sad nudimo ‘glavno jelo’ na našim programima za vikend koji je pred nama.

U petak 11. prosinca Marcelo Bielsa će na svom Elland Roadu dočekati West Ham, koji ima tri boda više od Leedsa. Dvije momčadi s koje igraju po sistemu toplo-hladno. Leeds ima jednu pobjedi u jedan remi i tri poraza, dok West Ham ima tri pobjede i dva poraza. Dvoboj u 21 sat možete pogledati SK 1.

Subota nam u 18.30 sati nudi derbi dana i vkenda. Na Old Traffordu Manchester dočekuje Manchester City. Ole Gunnar Soalskjaer ima bod više od Pepa Guardiole. “Bebe” se nisu uspjele plasirati u osminu finala Lige prvaka, igrat će utjeđnu Europa ligu. No, u tih 90 minuta ništa više nije važno, bitka za Manchester koja ima tradiciju i ima svoju posebnost.

A prije tog dvoboja koji prensimo na Sportklubu 1 naši će vas novinari u studijskoj emisiji upoznati s najzanimljivim informacijama uoči dvoboja, a iz Kazališta snova će se neposredno prije početka javiti naš Neven Cvijanović. Ne preostaje vam ništa drugo nego da se vežete, a mi polijećemo.

Nakon derbija za kraj Premier League te subote na SK 1 će ove sezone solidni Everton ugostiti Chelsea. Braća po boji dresa (tamno plavi) će nedvojbeno ofenzivnim nogometom pokušati zadovoljiti sva vaša čula. Dvoboj počinje u 21 sat.

U istom terminu od 21 sat na našem SK HD programu možete pogledati madridski derbi Reala i Atletico Madrida. Vodeća momčad La Lige, sastav Diega Simeonea nakon deset odigranih utakmica ima čak 12 bodova više od Barcelone, a šest od Reala koji je odigrao i jednu utakmicu više. Zinedine Zidane je pod stalnom paljbom, španjolski mediji pak stalno veličaju doprinos našeg Luke Modrića, koji je najzaslužniji što je slavni Francuz joj na klupi ‘kraljeva’.

Luka Modrić

Englezi nam u popodnevnim satima nedjelje nude utakimce koje igraju Tottenham i Liverpool. Spursi će na Selhurst Parku, domu Crystal Palacea od 15:15 na SK 3 tražiti pobjedu za očuvanje vodeće pozicije.

Odmah nakon tog dvoboja u 17.30 ponovno u Londonu Fulham dočekuje drugoplasirani (isti broj bodova kao i momčad Jose Mourinha) Liverpool. Taj sraz prenosimo na Sportklubu 1. Klopp je imao velikih muka ove jeseni zbog ozljedea, no prošao je u osminu finala Lige prvaka, ima isti broj bodova kao vodeći sastav lige i doista su zasad svi ciljevi rekao bih ispunjeni.

Muke po Barceloni se nastavljaju u nedjelju u 21 sat, a na Nou Camp stiže Levante koji je na sedamanaestom mjetu s 11 osvojenih bodova. Messi je daleko od prvave forme, Nizozemac na klupi još nije pronašao kemiju i standardizirao sastav.

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi

Za sve ljubitelje NFL-a naravno nedjelja nudi pregršt dvoboja, a mi izdvajamo dva. Ivković i Bulić vas čekaju u našoj kabini, a slikom u Philadelphiji gdje Eaglesi u 22.25 na SK 1 dočekuju Saintse iz New Orleansa.

No, još veću poslasticu nudimo u 02:20 kada će se na SK 1 sučeliti Buffalo Bills i Pittsburgh Steelers. Sve veći broj ljubitelja američkog nogometa još jednom će uz zanimljive prijenose i naše komentatore doći na svoje.