Moto GP: Vinales na Apriliji već od sljedeće utrke!

Moto GP 1. ruj 202116:28 > 16:29
sportklub

Maverick Vinales će na Apriliju sjesti već 2021. godine. On je poslije prekida suradnje sa Jamahom dogovorio voziti za Apriliju već od Velike nagrade Aragona i to umjesto Lorenca Savadorija.

Vinales je još ranije imao dogovor sa Aprilia Grezini timom da od 2022. bude u toj ekipi. Znalo se da on napušta Jamahu, ali je zbog problematične vožnje na Velikoj nagradi Štajerske Španjolac odmah dobio otkaz. Tako će i njegov prelazak na Apriliju biti ubrzan i on će već na sljedećoj utrci koja je u Aragonu biti na novom motociklu.

Maverik je imao testiranja sa Aprilijom na stazi u Mizanu i dojmovi su bili dobri. Zato je suradnja dogovorena odmah.

Njegov kolega u garaži će biti Aleix Espargaro, dok će Lorenzo Savadori biti test vozač u 2022. godini i u 2021. će imati priliku da vozi sa specijalnom pozivnicom.

Velika nagrada Aragona na kojoj ćete opet gledati Vinalesa je na programu 12. rujna. Akciju sa staze Ciudad del Motor de Aragon ćete naravno gledati na Sport Klubu.