MOTO 2 i 3: Talijani dominiraju u Brnu

Moto GP 9. kol 202014:29 > 14:33
Mirco Lazzari gp/Getty Images

Bastianini je trijumfom u Brnu preuzeo vodstvo u redoslijedu vozača sa 73 boda, 15 više od drugoplasiranog mu sunarodnjaka Luce Marinija (Kalex). Na trećem mjestu je do danas vodeći Japanac Tetsuta Nagashima (Kalex) koji ima 55 bodova.

Talijanski motociklist Enea Bastianini (Kalex) ostvario je drugu uazstopnu pobjedu ove sezone u utrkama razreda Moto2, a nakon što je osvojio Veliku nagradu Andaluzije u Jerezu, u nedjelju je slavio i na stazi u Brnu. Jedini vozač koji je ugrožavao Bastianinija na Velikoj nagradi Češke bio je Britanac Sam Lowes (Kalex) koji je prošao ciljem manje od pola sekunde iza pobjednika. Treće mjesto je osvojio Amerikanac Joe Roberts (Kalex).

Još jedan Talijan slavio je u Brnu. Dennis Foggia (Honda) pobjednik je utrke u razredu Moto3.  Za Foggiu je to prva pobjeda u Češkoj nakon što je prethodne dvije godine u Brnu završavao na trećem mjestu.Vozač Honde je u vodstvo došao u šestom od 18 krugova i više ga nije ispuštao.Drugo mjesto je osvojio Španjolac Albert Arenas (KTM), a treći je bio Japanac Ai Ogura (Honda).

Arenas je vodeći u ukupnom redoslijedu nakon četiri utrke sa 70 bodova, 18 više od drugoplasiranog Ogure.