Primera 9. ožu 201920:15 > 20:25
David Ramos/Getty Images

Davljenik Rayo Vallecano čak je i poveo na Nou Campu, no Barcelona je to okrenula za plus sedam na vrhu Primere.

Barcelona je u 27. kolu Primere na Nou Campu pobijedila Rayo Vallecano 3:1.

Ipak, prvi su poveli gosti i to u 24. minuti nakon sjajne brze kontru koju je lijepim golom s ruba šesnaesterca zabio Raul De Tomas. Katalonci su izjednačili u 38. minuti kada je Pique glavom pospremio ubačaj #SponzorPrijenosa #DerbyBananasMessija iz slobodnog udarca s desne strane.

Barcelona je do preokreta stigla u 51. minuti kad aje Amat srušio Semeda u šesnaestercu, a siguran realizator za 2:1 bio je Messi.

Pobjedu su domaćini potvrdili u 82. minuti kada je nakon duplog pasa s Rakitić zabio Suarez. Hrvatski veznjak u igru je ušao samo dvije minute ranije.

U susretu 27. kola Primere Getafe je kao domaćin pobijedio Huescu s 2:1 i ostao na visokom četvrtom mjestu. Fenjeraš Huesca je povela preko Gallega (35), a Getafe je uspio preokrenuti pogocima Jaime Mate (50pen, 70).