Christian Eriksen poziva Savez na primirje

Nogomet ostalo 4. ruj 201816:29 > 16:32
Maddie Meyer/Getty Images

Nakon brojnih problema s kojima se suočila reprezentacija Danske pred prijateljski susret sa Slovačkom te utakmicom protiv Walesau Ligi nacija, oglasio se i njihov glavni igrač.

Christian Eriksen pozvao je na privremeno primirje između Nogometnog saveza Danske i igrača kako državnu selekciju u predstojeća dva susreta ne bi predstavljali amateri i igrači futsala.

Pripreme reprezentacije Danske pretvorile su se u kaos zbog sponzorskih ugovora koje tamošnji Savez, a ne želi dio novca dati i igračima.

Kako smo saznali u prethodna dva dana, NS Danske odbio je ponudu Udruženja profesionalnih nogometaša za nastup protiv Slovačke i Walesa pod uvjetima pod kojima su igrali i prije isteka ugovora.

To je dovelo do štrajka i prijetnje Saveza da će u momčad pozvati amatere i igrače futsala. To bi, naravno, izazvalo i reakciju Uefe i stroge kazne.

“Ovdje smo da riješimo sukob, a ne da ga produbljujemo”, rekao je Eriksen u službenom priopćenju pa nastavio:

“Hajdemo obnoviti stari ugovor i neka traje jedan mjesec. Mi smo spremni igrati utakmice ovog vikenda, a nakon toga dati objema stranama dovoljno vremena za pregovore oko novog ugovora. Nema nikakvog smisla da Savez ne prihvati ovaj prijedlog”.

Predstavnik Saveza Jakob Hoyer ranije je rekao kako tijelo kojem predsjeda ne želi pregovarati samo nekoliko dana prije utakmica kako ne bi bio primoran potpisati neki ugovor samo kako bi igrači bili zadovoljni.

“Ne želimo pregovarati u tako kratkom roku. Ista stvar dogodila se 2015. i dovela do ovog povijesno lošeg ugovora koji je stvorio toliko problema”, objasnio je Hoyer.

Vidjet ćemo hoće li u Savezu prihvatiti spruženu ruku igrača. Kako god, u kojem god sastavu 9. rujna Danska istrčala protiv otočke reprezentacije, to ćete iz prve ruke moći vidjeti u programu Sportkluba (u 18 sati, zasad na SK4).