Odličan nastup Dinama, proljeće je blizu!

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Kao i uvijek U susretu 3. kola D skupine Europske lige Dinamo je u Trnavi pobijedio Spartak sa 2-1 upisavši i treću pobjedu nakon koje se sasvim približio plasmanu se nešto važno događa u svijetu sporta, objavljivat ćemo tekstualne informacije s utakmice Trnave i Dinama u sklopu 3. kola Europa lige.

Spartak je poveo u 32. minuti golom Alija Ghorbanija, izjednačio je Mario Gavranović u 64. minuti, a u 78. minuti pobjedu Dinamu donio je Mislav Oršić.

Ovom pobjedom Dinamo je načinio veliki korak prema plasmanu u drugi krug natjecanja kojeg ‘modri’ čekaju već 48 godina. Posljednji put Dinamo je dočekao ‘euro-proljeće’ 1970. godine kada je u četvrtfinalu Kupa pobjednika kupova igrao protiv Schalkea. Njemački sastav je u prvom susretu na stadionu Maksimir slavio sa 3-1, a potom u Gelsenkirchenu sa 1-0 i otad Dinamo čeka ‘proljeće’.

Utakmica u Trnavi je igrana pred praznim tribinama stadiona Antona Malatinskoga jer je slovački klub kažnjen zbog rasističkog skandiranja svojih navijača u prvom kolu kada su nogometaši Spartaka pobijedili na svom terenu belgijski Anderlecht.

U drugom susretu iz ove skupine Anderlecht i Fenerbahče su u Bruxellesu odigrali 2-2. Domaćin je vodio 2-0, no Turci su uspjeli izjednačiti.

Anderlecht je poveo u 35. minuti golom Zakarija Bakkalija. Bio je to prvi pogodak belgijskog sastava nakon 215 minuta igre u Europskoj ligi. Isti je igrač u 50. minuti povećao prednost domaćina, no tri minute kasnije Michael Frey je vratio Fener u život, a već u 57. minuti je bilo 2-2 nakon što je Hasan Ali Kaldirim svladao Thomasa Didillona.

Nakon tri kola na ljestvici vodi Dinamo s devet bodova, Fenerbahče ima četiri boda, Spartak tri, a Anderlecht je osvojio jedan bod

U idućem kolu 8. studenog sastaju se isti suparnici, samo će zamijeniti domaćinstva. Dinamo i Spartak će igrati na stadionu Maksimir, a ‘modrima’ je zbog kazne zatvorena sjeverna tribina. (h)

Fenerbahče – Anderlecht

Tijeka utakmice prisjetite se u našem komentaru uživo, kojeg pronađite ispod velike, debele crne crte koja slijedi…

SK

=>Dinamo vodi u Slovačkoj sa 2:1. U 77. minuti opet je Dinamo probio po desnoj strani i to kakvom lakoćom, kakvom fintom. Gavranović se oslobodio čuvara na vrhu šesnaesterca “leđnom” tehnikom, probio, vratio loptu Oršiću koji je bio nečuvan na pet-šest metara, a ovaj je tek iz drugog pokušaja zakucao loptu u gol!

=> Kada ima loptu, Dinamo se drži kao apsolutni favorit, kao momčad koja se smatra boljom. Kao netko tko ne želi ništa nego pobjedu! Svi igrači stoje na polovici Trnave, što naravno, otvara dosta prostora za opasne protuudare domaćeg sastava, ali ga oni zasad ne koriste najbolje.

=>Uskoro je mogao biti kompletiran potpuni preokret, opet je brzo odigrao Dinamo, u polukontri došao do opasne situacije, Olmo je pucao sa 16m i pogodio točno u vratara.

=> E sada je gol! U 64. minuti Oršić je opet napravio dar-mar na desnoj strani, prvi put nije probio, drugi put je gurnuo loptu u blizinu peterca, nekako je došla do Gavranovića koji je vodio velku borbu sa čuvarem, ali se u padu uspio dočepati lopte vrhom kopačke i ugurati je u bliži kut!
Trnava – Dinamo 1:1!

=> GOL! Nije gol! Hajrović iz slobodnjaka u 62. pogodio vanjski dio mreže. Doduše od bloka.
Iz kornera, Ademi samo malo zakasnio ugurati loptu u mrežu s pola metra, nakon dobrog skoka i udarca glavom nekog od njegovih suigrača.

=> Dinamo je 59. tražio kazneni udarac, svi igrači su u isti glas graknuli na suca, smatrajući da je nakon još jednog briljantnog prodora po desnoj strani netko od domaćih igrao rukom u kaznenom prostoru! Arbitar se nije složio.

=> Velika šansa za Trnavu, Jirka ju je promašio! Sam je ostao malo s lijeve strane, duboko u 16m. Obranio je Livaković udarac koji je išao u suprotan kut, u malu mrežicu. Ostaje 1:0.

=> U 52. minuti ogromna prilika za Dinamo, Ademi je podvalio Oršiću, koji je ostao sam na 10 metara od gola, jedan igrač na crti je ostao, a golman već bio svladan. I baš taj igrač na crti je spasio čisti gol!

=>U posljednjoj sekundi prvo dijela Rrahmani je promašio prazna vrata! Doduše, s lijeve strane i s nekoliko igrača u blizini, pa i ispred njega. Ali je promašio prazna vrata! I to za popriličan broj centimetara.
POLUVRIJEME, 1:0 vodi Trnava.

=>Dinamo je u 36. mogao izjednačit, ali mogao sam i ja bit milijunaš. Odnosno, “mi”, pardon. Fino je, nakon proboja po lijevoj strani, Gavranović ostavio ‘rolicu’ za Oršića, ovaj je neometano pucao s 11-12 metara malo iskosa, ali visoko ponad grede!

=> G-O-L! Lijepo je probio lijevu stranu Čonka, zavrnuo školski u 16 m i uzrokovao već drugu kaotičnu i komedioznu reakciju obrambenih igrača Dinama u nekoliko minuta. Ovaj puta Livaković se nije provukao netaknute mreže, jer Ghorbani je u padu zahvatio loptu ispred Dinamova vratara i nekako je ugurao u mrežu. Trnava vodi 1:0!

=> GOL! Nije gol! Proveselili se modri, koji su danas žuti, kako su poveli u 16. minuti. Ali nisu. Sudac podigao zastavicu. U ponovljenoj snimci učinilo nam se da zaleđa nije bilo, ali ne bismo uložili strateške dijelove tijela na tu tvrdnju. Tko mi? Autorsko ‘mi’!

=> Počela je utakmica na prekrasnom stadiončiću u Trnavi, koji je za današnju utakmicu ispražnjen zbog rasističkih ispada navijača domaćeg kluba.

=>Što sve Dinamu treba kako bi se dočepao europskog proljeća, pisali smo ranije danas.

Ovako izgledaju postave:

SPARTAK TRNAVA: Chudy, Kadlec, Toth, Godal, Oravec, Rada, Greššak, Grendel, Čanturišvili, Jirka, Ghorbani
DINAMO: Livaković – Stojanović, Lešković, Perić, Rrahmani – Ademi – Hajrović, Gojak, Olmo, Oršić – Gavranović

Bjelica će, dakle, susret započeti bez dva standardna defanzivca, Theofile-Catherinea i Dilavera, mijenjaju ih Rrahmani i Perić.

U sastavu Trnave neće biti najvažnijeg igrača domaće momčadi, napadača Mareka Bakoša.