Anfield (SK1 21:00): Bitka za vrh Premiershipa

Uncategorized 16. pro 202010:24 > 10:28
Laurence Griffiths/Getty Images

U 13. kolu engleskog Premiershipa sastaju se Liverpool i Tottenham, a utakmicu s Anfielda pratite na Sportklubu 1 od 21:00 sati.

Večeras nas na Anfieldu očekuje veliki derbi, dvoboj dva velika kluba, ali i dva velika trenera Juergena Kloppa i Josea Mourinha.

Liverpool i Tottenham trenutno drže prva dva mjesta u Premier ligi i imaju isti broj bodova – 25.

Već to što se bore za vrh u današnjoj utakmici dovoljna je najava ovog derbija.

Liverpool dočekuje večerašnju utakmicu s dosta problema, u kadru nema: Van Dijka, Alcantare, Gomeza, Jote, Milnera…

S druge strane Mourinho na popisu nema ozlijeđenih, samo Lamela neće sigurno biti u kadru.

Ipak, “Special One” je u svom stilu prokomentirao ozljede u Liverpoolu.

Ok, nema Van Dijka koji je vrlo dobar igrač, ali svi ostali standardni su tu. Tu je Salah, tu je Robertson, tu je Alisson, tu je Matip…Dakle, navedite mi koji bi to sigurno igrao od ozlijeđenih“, rekao je karizmatični Mourinho.

Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

S druge strane Klopp je nahvalio svog suparnika.

Tottenham je postao mašina za rezultate, a to je zasluga Mourinha. Oni naprave dobar rezultat uz dobru izvedbu, a kada nisu na svom vrhuncu, onda pobijede i kolektivno se brane. Vrlo su impresivni. Oni igraju nogomet. Ne možete biti na prvom mjestu ako igrate samo na kontranapade“, rekao je Nijemac.

Ono što je zabrinjavajuće za Liverpool je da su dosad ispustili čak 11 bodova, samo četiri manje nego cijele prošle sezone, a u goste im dolazi nikad snažniji “Pijetlovi”.