Repriza finala iz Rija u ženskom rukometu

Tokyo 2020 6. kol 202118:52 > 19:26 0 komentara
Johanna Lundberg BILDBYRAN

Rukometašice Rusije, braniteljice olimpijskog naslova, s 27-26 (14-11) su u polufinalu tokijskog turnira pobijedile Norvešku, baš kao i prije pet godina u Rio de Janeiru, a u finalu ih čekaju Francuskinje, iste suparnice kao i 2016., koje su s 29-27 nadigrale Švedsku.

Norvežanke su do 25. minute bile u prednosti, a onda su Ruskinje prvo poluvrijeme završile serijom 4-0 za vodstvo 14-11.

U prvih pet minuta drugog dijela Norveška je smanjila zaostatak na jedan gol (16-17), da bi Ruskinje serijom 5-0 u šest minuta stvorile šest golova razlike (16-22) koju su uspješno obranile do kraja utakmice.

Pobjednice je s devet pogodaka predvodila Ana Vjahireva, a po četiri su postigle Ksenija Makejeva i Jekaterina Ilina. Vratarica Ana Sedojkina je imala 11 obrana. Kod Norvežanki je prednjačila Nora Moerk s deset golova, dok je vratarica Katrine Lunde imala 14 obrana.

Francuska i Rusija će se tako drugi put zaredom sresti u finalu olimpijskih igara, a prije pet godina Ruskinje su slavile s 22-19. Nedjeljno finale je na rasporedu u 8.00 sati po srednjoeuropskom vremenu.

Švedske rukometašice su prvi put nastupile u polufinalu olimpijskog turnira, a u nedjelju će od 4.00 sata igrati za broncu protiv Norveške, reprezentacije koja već ima dva olimpijska zlata, dva srebra i dvije bronce.