Vekić izgubila dva gema, Martić imala sve pa ispala

Tenis 20. lip 202217:49 > 18:36 0 komentara
ActionPlus12401793 Hongbo Chen

Nakon što je prošla dva kvalifikacijska kruga, hrvatska teniska reprezentativka Donna Vekić probila se i u drugo kolo glavnog ždrijeba na WTA turniru u Eastbourneu na travnatoj podlozi, dok je Petra Martić zaustavljena na prvom koraku.

Vekić (WTA – 93.) je sa 6:0, 6:2 bila bolja od Ukrajinke Dajane Jastremske (WTA – 74.). Bio je to njihov četvrti međusobni dvoboj i prva pobjeda Osječanke koja je prethodno izgubila tri meča na tvrdoj podlozi.

Vekić će za plasman u osminu finala igrati protiv dvostruke wimbledonske pobjednice, Čehinje Petre Kvitove, koja je u Eastbourneu 14. nositeljica i bila je slobodna u prvom kolu. U dosadašnja tri međusobna dvoboja, sva tri na tvrdoj podlozi, Vekić je ostvarila jednu pobjedu, u četvrtfinalu turnira u Sankt Peterburgu 2019.

Petra Martić (WTA – 80.) je bila na gem od pobjede protiv Britanke Jodie Burrage (WTA – 169.), kad je nakon 6:3 u prvom setu povela s 5:3 u drugom, ali do meč-lopte nije došla. Dvaput je bila na dva poena od plasmana u drugo kolo, ali je dopustila suparnici da osvajanjem osam od devet gemova na prijelazu iz drugog u treći set osvoji drugu dionicu (7:5) i povede s 4:1 u trećoj.

Kad je Burrage servirala za pobjedu pri vodstvu 5:3, Martić je došla do prilike za break, ali je nije uspjela materijalizirati. Britanka je drugu meč-loptu pretvorila u pobjedu koja joj je donijela plasman u drugo kolo i meč protiv prve nositeljice, Španjolke Paule Badose.

Za Martić je ovo treći uzastopni poraz u prvom kolu, a na pobjedu čeka od plasmana u osminu finala turnira u Rimu.