Wimbledon: Poražen Ćorić

Tenis ostalo 3. srp 20150:03 > 0:04
Borna Ćorić nastup na Wimbledonu završio je u drugom kolu porazom 6:4, 4:6, 7:6, 1:6, 1:6 od Talijana Andreasa Seppija.
Ćorić, koji je u prvom kolu nakon pet setova i četiri sata borbe izbacio Serhija Stahovskog, ostao je bez snage za još jedno iznenađenje. Hrvatski tenisač unatoč problemima sa žuljevima i ozljedom gležnja vodio je 2:1 u setovima protiv 25. nositelja, no ipak nije izborio treće kolo.
Ćorić je u drugom gemu meča spasio tri break-lopte, a potom je u devetom gemu napravio break iskoristivši drugu break-loptu i poveo u setovima. Sjajno je 18-godišnji Hrvat otvorio i drugi set, odmah je napravio break, ali je potom izgubio dva svoja servisa i dopustio Talijanu da izjednači.
Seppi, 27. tenisač svijeta, u trećem setu vodio je 4:0, a Ćorić je zbog ozljede pozvao liječnika. Nakon povratka na teren Ćorić je proigrao i izborio tie-break u kojem je pomeo Talijana sa 7:3.
Ipak, ostao je bez snage, počeo je sve češće griješiti, a i Seppi je počeo s boljom igrom. Tako je Talijan četvrti set dobio sa 6:1, a u petom brzo odjurio na 3:0 i tu je bio kraj za Bornu.
Seppi će u trećem kolu igrati protiv Andyja Murrayja koji je u tri seta pobijedio Robina Hassea.

Author: index foto: Reuters/Arnd Wiegmann