Indian Wells samo na SK: Prvog dana nastup Petre Martić

Masters 1000 6. lis 20218:24 > 8:24 1 komentar
David Kirouac/Icon Sportswire) (Icon Sportswire via AP Images)

Jedan od najvećih Masters turnira na svijetu u Indian Wellsu, iznimno ove sezone, igra se u listopadu, a turnir koji će trajati deset dana pratimo u programu Sportkluba.

Žene će otvoriti turnir u Indian Wellsu kako je i običaj, a od hrvatskih predstavnika očekuje nas nastup Petre Martić koja će zaigrati protiv američke tenisačice s pozivnicom, Katie Volynets.

Ovo će biti prvi susret dvije igračice, a meč bi trebao početi iza 22.30 sati po hrvatskom vremenu. Osim Martić, u ženskom dijelu ždrijeba nalaze se još Donna Vekić i Ana Konjuh.

Vekić će u uvodnom meču zaigrati protiv talentirane Australke koja je prošla kvalifikacije, Astre Sharme. Konjuh, s druge strane, očekuje meč protiv Slovakinje Anne-Karoline Schmiedlove.

Na turniru neće nastupiti dvije najbolje igračice svijeta, Ashleigh Barty otkazala je zbog ozljede, a Aryna Sabalenka zbog zaraze Covidom-19. U njihovom odsustvu prva nositeljica je Karolina Pliškova, a druga Iga Swiatek.

Raritet je da u muškom dijelu ždrijeba nema hrvatskih predstavnika, barem za sada. Borna Ćorić trenira nakon dužeg perioda oporavka zbog ozljede, a Marin Čilić odlučio je kako neće putovati u Ameriku.

Ivo Karlović, s 42 godine najstariji igrač na Touru, prošao je prvo kolo kvalifikacija, a u drugom i posljednjem očekuje ga Ekvadorac Emilio Gomez kojeg je pobijedio u jedinom dosadašnjem meču, prije tri godine u Houstonu na zemljanoj podlozi.

U glavnom dijelu muškog ždrijeba nema Novaka Đokovića, Rafaela Nadala i Rogera Federera, a prvi nositelj je pobjednik US Opena Daniil Medvedev, iza njega slijedi Stefanos Tsitsipas.

Turnir od 6. do 17. listopada, svakodnevno pratimo u programu Sportkluba.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare