Rublev sredio Thimea i pobjedom se oprostio od Londona

Matthew Stockman Getty Images Sport

Ruski tenisač Andrey Rublev nakon dva poraza upisao je i pobjedu na ATP Finalsu u Londonu

Ruski tenisač Andrey Rublev pobijedio je u dvoboju trećeg kola “London 2020” skupine ATP finala u Londonu Austrijanca Dominica Thiema s 6-2, 7-5 za sat i 15 minuta igre.

Bio je to dvoboj bez rezultatskog značaja, treći igrač svijeta Thiem je već ranije osigurao polufinale, a Rublev s dva poraza bio bez šansi za prolaz.

Ipak, 23-godišnji Rus je htio svoj debitantski nastup na ATP finalu okončati pobjedom, bio je motiviraniji i agresivniji, pogotovu u prvom setu koji je dobio s 6-2 za samo 26 minuta igre, ne napravivši nijednu neprisiljenu pogrešku. U drugom je Rublev vodio s 4-2, Thiem se vratio, ali je Rus nakraju bio precizniji i s manje pogrešaka, pa iz Londona odlazi s 130.000 eura i 200 ATP bodova.

Bio je ovo njihov sedmi međusobni sraz i četvrta pobjeda Rubleva.

Thiem će tako nakon pobjeda nad Tstsipasom i Nadalom ipak s porazom u polufinale, dok će večerašnji okršaj Rafaela Nadala i Grka Stefanosa Tsitsipasa iznjedriti drugog putnika u polufinale.