Hrvatska tenisačica u Rimu osvojila naslov karijere!

Tenis 17. srp 202214:28 > 14:31
Domenico Cippitelli/ipa-agency via Guliver Images

Mlada hrvatska tenisačica Tara Würth došla je do najvećeg naslova karijere. Pobjedom nad Francuskinjom Paquet osvojila je ITF turnir u Rimu i to iz kvalifikacija!

Tara Würth na najbolji je mogući način zaokružila tjedan u Rimu – sa sedam pobjeda u sedam dana za najveći trofej karijere!

U finalu 60.000 dolara vrijednog ITF turnira u glavnom talijanskom gradu Würth je svladala Francuskinju Chloe Paquet 6:3, 6:4 i došla do svog trećeg naslova u karijeri, ali najvrjednijeg, nakon što je osvojila dvije 25-ice u Trstu prošle godine i Tarvisiju prije dva tjedna.

Da ovaj podvig bude veći, Würth je u sedam odigranih mečeva u Rimu (dva u kvalifikacijama, pet u glavnom turniru) izgubila samo jedan set. Trenutno je u nizu od 12 pobjeda.

Ovim trijumfom devetnaestogodišnja Zagrepčanka napredovat će čak 79 mjesta te će od ponedjeljka osvanuti na 158. poziciji WTA ljestvice, što će joj biti najbolji plasman karijere.