Đoković rutinski protiv Čilića, odluka u parovima

Davis Cup 3. pro 202120:12 > 20:27 0 komentara
Marco Canoniero

Nadali smo se iznenađenju, ali ništa od toga. Odluka će pasti u parovima, Marin Čilić izgubio je od Novaka Đokovića 6:4, 6:2.

Bio je to njihov 20. međusobni dvoboj u kojem je Đoković stigao do 18. pobjede.

Odlučujućom se pokazala završnica prvog seta u kojoj je Đoković došao do ‘breaka’ u devetom gemu u kojem je Čilić imao 40-0. Kad je servirao za osvajanje prvog seta prvi reket svijeta je spasio četiri ‘break-lopte’, 15-40 i još dvije Čilićeve prednosti, što mu je donijelo rezultatsku, ali još veću psihološku prednost.

Nakon što su obojica tenisača zadržala prve servise u drugoj dionici, Đoković je uz dva ‘breaka’ nanizao četiri gema i stvorio nedostižnu prednost. Do pobjede 6-4, 6-2 stigao je nakon jednog sata i 39 minuta.

Čiliću je presudila loša realizacija ‘break-lopti’ (0/8), dok je Đoković iskoristio tri od osam prilika za ‘break’.