DC: Šveđani bolji od Argentine, Australija od Belgije

Davis Cup 13. ruj 202218:08 > 18:09 0 komentara
Guliver Image

Švedska je povela sa 1:0 protiv Argentine u susretu 1. kola skupine A Davis Cupa, u kojoj se natječe i Hrvatska.

Prvi bod Švedskoj osigurao je Elias Ymer koji je svladao Sebastiana Baeza sa 6:4, 3:6, 7:6 (4). Imao je Ymer u trećem setu vodstvo 5:2 i dvije meč-lopte na setvis Bazea, no nije u tom gemu uspio dovršiti posao, kod 5:3 je servirao za meč i imao 30:0 samo da bi izgubio četiri poena zaredom, da bi kod 5:4 propustio još jednu meč-loptu. Ipak, u “tie-breaku” se pokazao čvršćim od svog suparnika.

Slijedi dvoboj Mikaela Ymera i Diega Schwartzmana nakon kojeg je na programu još i dvoboj parova.

Australija je povela sa 2:0 protiv Belgije u susretu 1. kola skupine C Davis Cupa tenisača u Hamburgu te tako osigurala ukupnu pobjedu i prije dvoboja parova.

Pevi bod Australiji osigurao je Jason Kubler 6:4, 1:6, 6:3 pobjedo protiv Zizoua Bergsa, da bi potom Alex De Minaur nadigrao Davida Goffina sa 6-2, 6-2.

U skupini C su još Njemačka i Francuska, a plasman na završnicu koja će se održati u Malagi krajem studenoga izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije.

Hrvatska će svoj susret 1. kola protiv Italije igrati u srijedu, prijenos je na Sport Klubu 2.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!