ATP kup na SK: Nemamo renking da igramo s elitom

Novak Đoković
REUTERS/Toby Melville

Točno u ponoć na dva programa Sportkluba počinje ATP kup

Zašto nema Hrvatske na ATP kupu u Melbourneu? To će pitanje postaviti povremeni pratitelj teniskih zbivanja. Naime, kriterij je sljedeći: kako je riječ o skraćenom formatu u trenutku kada se određivalo prvih 12 reprezentacija naš reket broj 1 Borna Ćorić nije imao dovoljno dobar plasman na ATP ljestvici. Zbog toga na programima Sportkluba u sljedećih nekoliko dana nećemo gledati naše tenisače.

U drugom izdanju je novi format. Četiri grupe po tri reprezentacije, svatko igra sa svakim i samo pobjednik ide u polufinale. Natjecanje večeras otvaraju Srbija (koja brani naslov, nakon pobjede protiv Španjolske) i Kanada, a zajedno sa njim je i reprezentacija Njemačke predvođena Aleksandrom Zverevom. U skupini D igraju Rusija, Japan i Argentina, a najbolja reprezentacija će u polufinale. U skupinama „B“ i „C“ igraju Španjolska, Australija i Grčka, te Austrija, Italija i Francuska.

Sve zanimljivosti o ovom natjecanju pogledajte u našem podcastu.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!