ATP Umag: Uspjeh karijere za Ninu Serdarušića!

ATP 16. srp 201917:42 > 17:42
Nino Serdarušić facebook

Nino Serdarušić upisao je prvu pobjedu karijere na razini ATP Toura.

Nino Serdarušić nije pretjerano poznat hrvatskoj sportskoj javnosti, riječ je o 22-godišnjem Zagrepčaninu koji pokušava stvoriti ime na ATP Touru, doduše ponajviše na Challengerima.

Ovoga tjedna je u Umagu gdje je dobio pozivnicu za glavni turnir, a priliku je uspio iskoristiti. Naime, Serdarušić koji je trenutno 289. igrač svijeta upisao je prvu pobjedu karijere na razini ATP Toura, do sada je imao dva nastupa i isto toliko poraza.

Zagrepčanin je svladao iskusnog Argentinca Marca Trungellitija i to nakon jednog sata i 15 minuta igre. Serdarušić je slavio sa 6:3, 6:3. Kroz čitav meč protiv 29-godišnjeg argentinskog kvalifikanta nije se suočio niti s jednom break prilikom. U drugom kolu očekuje ga dvoboj protiv još jednog Argentinca, ovoga puta riječ je o Facundu Bagnisu. Dotični je svladao Martina Kližana rezultatom 4:6, 6:3, 7:5, a važno je napomenuti kako je Slovak vodio 5:2 u trećem setu da bi se tada u potpunosti raspala njegova igra.

Osim Serdarušića, na jubilarnom 30. izdanju umaškog turnira nastupaju još dvojica hrvatskih predstavnika, Viktor Galović je također dobio pozivnicu dok je Borna Ćorić drugi nositelj.