Čilić bez šanse u Queensu protiv zemljaša Schwartzmana

ATP 20. lip 201913:43 > 13:53
Matt Roberts/Getty Images

Marin Čilić neće obraniti titulu na turniru iz Serije 500 u Queensu, jer je već u drugom kolu ispao od Diega Schwartzmana iz Argentine sa 6:4, 6:4.

Clive Brunskill/Getty Images

Schwartzman, koji je specijalist za zemlju, do pobjede nad Čilićem imao je samo dvije pobjede na travi u karijeri!

Napravio je Scwartzman break u trećem gemu prvog seta, Čilić je uzvratio za 4:4, samo da bi već u sljedećem gemu opet izgubio gem na svoj servis zbog nekoliko katastrofalnih pograšaka. Argentinac je potvrdio taj break u sljedećem gemu i osvojio set.

U drugom setu Schwartzman je slavio još lakše, napravio je break već u prvom gemu, a do kraja meča je kao pravi specijalist za travu mirno osvojio sve svoje gemove. Nevjerojatno je da Čilić nije imao nikakve šanse protiv omalenog Argentinca u drugom setu.

Nastavlja se zaista katastrofalna sezona za našeg tenisača, slijedi Wimbledon u kojem Marin uvijek voli igrati. Podsjetimo prošle sezone je ispao u drugom kolu od Pelle, dok je prije dvije godine igrao finale i izgubio sa 3:0 od Federera.

Schwartmana u četvrtfinalu čeka bolji iz duela Pouille – Medvedev.