Ćorić velikim preokretom do trećeg kola u Beču

ATP 24. lis 201821:49 > 21:49
Lintao Zhang/Getty Images

Hrvatski tenisač Borna Ćorić plasirao se u treće kolo turnira u Beču pobjedom nad Lucasom Pouilleom u tri seta.

Ćorić je do trijumfa nad francuskim tenisačem došao sa 4:6, 6:0, 6:4, poslije jednog sata i 59 minuta igre.

U borbi za polufinale, Bornu čeka susret s Južnoafrikancem Kevinom Andersonom, kojem je domaći igrač Jurgen Melzer predao meč.

Veći dio prvog seta protekao je u izjednačenoj igri, da bi Pouille u osmom gemu imao čak pet break-prilika koje je Ćorić sve obranio. Ipak, dva gema kasnije je posustao, da bi nemilosrdno uzvratio u drugom setu, ne prepustivši svom suparniku nijedan gem.

Treći set je ličio na prvi, ali je hrvatski tenisač konstantno vrebao svoju šansu i iskoristio ju je u sedmom gemu. Imao je priliku meč završiti na sljedećem servisu francuskog tenisača, ali se njegov protivnik obranio. Međutim, već u sljedećem gemu Borna je završio posao bez izgubljenog poena.