Basel: Čilić preokrenuo, sa Nishikorijem za titulu

ATP 29. lis 201617:28 > 19:44
Andy Lyons/Getty Images

Japanac Kei Nishikori i Marin Čilić u nedjelju će se boriti za titulu na turniru Serije 500 u Baselu.

Alex Goodlett/Getty Images

Nishikori je u polufinalu pobjedio Luksemburžanina Gilesa Mullera sa 4:6, 7:6 (3), 6:3 za dva sata i 18 minuta, dok je Čilić poslje preokreta bio bolji od Miše Zvereva.

Dvanaesti igrač svijeta je svladao Njemca koji igra u životnoj formi sa 4:6, 7:5, 6:3 za dva sata i 11 minuta.

Nishikori je u prvom setu prokockao prednost od 4:2 i Mulleru je dozvolio da sa četiri vezana osvojena gema povede sa 1:0, a kod rezultata 6:5 u drugom setu spasio je dvije meč lopte.

Odlučujući dio meča obilježila je sigurna igra oba igrača na svoj servis, a Japanac je uspio iskoristiti jedinu break loptu za 4:2 i napraviti odlučujući korak ka plasmanu u finale.

U sva tri seta dvoboja našeg Marina i Zvereva viđen je po jedan break, a hrvatski tenisač je iskoristio prvu meč loptu i u nedjelju u 14.30 sati će igrati za 16. titulu u karijeri, drugu u ovoj godini uz prijenos uživo na kanalima Sportkluba.