Đoković za SK: Debata o najboljem ikada? Godi mi sve to

ATP 5. lip 202014:15 > 14:20
Print screen/SK

Novak Đoković je u ekskluzivnoj izjavi za Sportklub povodom priprema za Adria Tour, govorio o aktualnim temama u tenisu, povratku velikih turnira, neprestanoj debati o tome tko je najbolji tenisač u povijesti

Đoković je u glasanju na sajtu Eurosporta izabran za najboljeg svih vremena, a za Sportklub je iznio mišljenje o tome što ljudi stalno uspoređuju njega, Nadala i Federera.

Povezano

“Zahvalan sam i čast mi je što je u anketi sudjelovalo skoro milijun ljudi, i da me ljudi na taj način gledaju. S druge strane, ne bih mogao reći ništa više od toga, to je jedna debata koja se vodi već neko vrijeme, pogotovo između Federera, Nadala i mene.

To će se vjerojatno nastaviti u sljedećim desetljećima , sve dok ne dođe neki još bolji tenisač. To je prirodni tijek u sportu i to je dobro za tenis. Nas trojica koji smo osvojili najveći broj Grand Slamova od svih tenisača ikada i bili najviše na prvoj poziciji na rang listi – to su povijesne stvari i činjenice koje meni gode i motiviraju me.

Želim da prestići i Samprasa i Federera po broju tjedana provedenih na prvom mjestu, to sam rekao i ranije, to mi je jedan od najvećih ciljeva na toj povijesnoj rang-listi, pokušati osvojiti što više Grand Slamova. Znam da je to slučaj i s Nadalom i Federerom koji i dalje igraju u vrhunskoj formi.

Julian Finney Getty Images Sport

Bit će zanmljivo, sve to privlači pozittivnu pažnju našem sportu i to je korisna stvar za cjelokupniekosustav jer motivira mlade ljude i djecu da uzmu reket u ruke i počnu igrati tenis”, rekao je Đoković.

O mogućem igranju US Opena uz vrlo strogemjere opreza, bez publike i bez novinara, sa samo jednim čovekom koji bi bio uz tenisače tijekom turnira, Đoković kaže:

Sablasna atmosfera, tako nešto ne mogu ni zamisliti. Ne vidim da bi se tenis tako mogao nastaviti. Mislim da nema potrebe žuriti i forsirati sve u jednom mjesecu, jer u rujnu već imamo turnire u Europi.

Europa je izašla iz izvanrednog stanja, u svakom dijelu sveta vladaju drugačije okolnosti, moje mišljenje je da sve treba nastaviti u rujnu. Imat ćemo Roland Garros krajem rujna, Madrid, Rim, turnire na zemlji.

Ako igrači žele igrati i ići na sva ta putovanja samo zato što mogu zaraditi veliki novac, onda podržavam to i razumijem u potpunosti”, iskren je bio Đoković.