Wawrinka u prvom finalu još od veljače

ATP 19. lis 201915:58 > 15:59
Mike Stobe/Getty Images for USTA

Švicarski tenisač Stan Wawrinka plasirao se u finale turnira u Antwerpenu pobedom nad Talijanom Jannikom Sinnerom u dva seta.

Wawrinka, četvrti nositelj na turniru, do trijumfa nad Sinnerom, koji je dobio posebnu pozivnicu organizatora, došao je sa 6:3, 6:2, poslije jednog sata i pet minuta igre.

U borbi za titulu Wawrinku čeka susret sa pobjednikom dvoboja između Britanca Andyja Murraya i Uga Humberta iz Francuske.

Za Wawrinku će to biti 30. finale u karijeri, a borit će se za 17. trofej. Švicarac je od poraza u finalu Roland Garrosa 2017. godine imao samo jednu priliku za titulu, u veljači ove godine, kada ga je Gael Monfils svladao u Rotterdamu.

Sinner je bolje ušao u meč jer je odmah stigao do breaka, ali mu je Wawrinka uzvratio tri gema kasnije. I tu nije stao, budući je osvojio sljedeća dva gema, a zatim je rutinski priveo set kraju, a potom nastavio u istom ritmu u drugom.

Švicarac je u prvom gemu oduzeo servis rivalu iskoristivši četvrtu break šansu, a Sinner je propustio priliku doći do breaka, prije nego što je Wawrinka stigao do novog. Uslijedili su sigurni servis gemovi na obje strane, pa je četvrti nositelj zabilježio zasluženi trijumf.