Slovenci nakon velike drame ispali sa Svjetskog prvenstva

Rukomet 24. sij 202120:26 > 20:49
Foto. IHF

Rukometaši Slovenije ispali su sa Svjetskog prvenstva.

Slovenci su danas remizirali sa Egiptom 25:25, a taj rezultat je domaćina prvenstva odveo dalje, dok je Slovenija eliminirana.

Slovenija je imala četiri gola prednosti na poluvremenu (12:8), ali su u nastavku ispustili prednost i na kraju je susret završen bez pobjednika. Imali su Slovenci i pet razlike u drugom dijelu, potpunu kontrolu utakmice, ali neke čudne odluke izbornika Vranješa su koštale Slovence prolaska dalje.

Treba reći da je neposredno prije utakmice slovenski pivot i stup obrane Blaž Blagotinšek odustao je od nastupa zbog bolesti, a pola momčadi Slovenije imalo je želučane tegobe.

Sanad je sa sedam golova predvodio Egipat, a Janc je kod Slovenije zabio šest.

Norveška je savladala Island sa 35:33, ali još uvijek nije osigurala plasman među osam i čekat će rezultat utakmice Francuska – Portugal.

Sagosen je vodio Norvežane do pobjede sa devet golova, a kod Islanda je Elisson zabio šest.