Rusi promašili sedmerac za remi, Španjolci slavili

Rukomet 21. sij 202217:12 > 17:13 0 komentara
Norbert Barczyk PressFocus NEWSPIX.PL/Guliver Image

Španjolska muška rukometna reprezentacija zadržala je stopostotni učinak na ovogodišnjem Europskom prvenstvu i nakon susreta 2. kola skupine II drugog kruga u Bratislavi, branitelji naslova su u dramatičnoj završnici svladali Ruse sa 26-25 (12-11).

Rusija je sredinom drugog poluvremena vodila sa 22-18, no Španjolska se uspjela vratiti u igru, a golom Marcela Casada pet minuta prije kraja povela sa 26-25.

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, a najveću priliku za spašavanje boda za Rusiju propustio je Soroka koji je u posljednjoj sekundi pogodio vratnicu iz sedmerca.

Casado je sa sedam golova bio najbolji strijelac Španjolske, dok je Dmitrij Santalov postigao šest pogodaka za Rusiju.

Španjolska je ovom pobjedom stigla nadomak plasmana u polufinale, ima šest bodova, četiri više od Norveške, Švedske, Njemačke i Rusije, a u skupini je još Poljska koja je bez bodova.

Kasnije u petak još igraju Poljska – Švedska i Njemačka – Norveška.