Reprezentativac Srbije pojačao PPD Zagreb

Rukomet 14. lip 202217:12 > 18:07 0 komentara
Jeremias Gonzalez Panoramic via Guliver Images

Hrvatski rukometni prvak PPD Zagreb službeno je obznanio kako je novi desni vanjski u momčadi reprezentativac Srbije, 24-godišnji Milan Milić...

Dvije strane su potpisale trogodišnji ugovor, a prije dolaska u PPD Zagreb Milić je nastupao za Metaloplastiku i francuski Nantes.

„Moj prvi klub je bio Metaloplastika. Tamo sam proveo tri sezone, igrao u SEHA ligi i bio drugi strijelac grupne faze natjecanja. Kasnije sam prešao u redove Nantesa u kojemu sam proveo dvije sezone i u tom razdoblju osvojio nacionalni kup te sudjelovao na Final Four turniru Lige prvaka. Sretan sam i ponosan na razdoblje koje sam proveo i u Metaloplastici i u Nantesu. Imao sam priliku učiti i raditi s veličinama poput Kire Lazarova i to je puno utjecalo na moj igrački i ljudski razvoj. Dolaskom u Zagreb smatram da sam napravio još jedan veliki korak naprijed u karijeri. Smatram da je ovakav klub, koji ima sjajne igrače i odličan trenerski kadar, pravo mjesto za mene i da ću još više napredovati“, rekao je ovim povodom Milić.

Milić je za reprezentaciju Srbije nastupio na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj 2019. godine, a ove će sezone braniti boje svoje zemlje na Mediteranskim igrama u Alžiru koje su na rasporedu od 25. lipnja do 6. srpnja.

Ujedno, sjajne vijesti stižu iz ureda Europske rukometne federacije (EHF-a) koji je obznanio da se desni vanjski PPD Zagreb Luka Lovre Klarica našao u biranom društvu igrača koji konkuriraju za najboljeg mladog igrača ovogodišnjeg izdanja EHF-ove Lige prvaka.

Sjajne partije ovog 20-godišnjaka iz Zadra dovele su ga u društvo Tobiasa Schjolberg Grondhala i Sindrea Heldala iz redova norveškog Elveruma, Karla Walliniusa iz Montpelliera, Domena Makuca iz Barcelone te Alexa Pascuala iz bukureštanskog Dinama.

Klarica je ove sezone, podsjetimo, dijelio minutažu na svojoj poziciji s mađarskim reprezentativcem Csabom Leimeterom, a u 13 odigranih utakmica postigao je 32 pogotka.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!