Francuskinje premoćne – Hrvatska će u borbu za broncu

Rukomet 18. pro 20208:24 > 19:24
Ćamila Mičijević i Dora Krsnik

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija izgubila je od branitelja naslova Francuske i igrat će susret za broncu

Dovoljno govori podatak da su naše rukometašice u zadnja dva nastupa na Europskom prvenstvu osvajale 16. mjesto od – 16 ekipa! A danas je nešto drugačija priča, izabranice Nenada Šoštarića jako su blizu povijesne medalje. Neće to biti laka misija jer s druge strane od  18 sati aktualni europski prvak.

Podsjećanja radi, Hrvatska je u prvoj fazi natjecanja pobijedila Mađarsku sa 24:22, Nizozemsku sa 27:25, Srbiju sa 25:24, pa je sa maksimalnim brojem bodova prošla u drugi krug, iako nije spadala u grupu favorita, naprotiv.

Hrvatska je došla u priliku da se bori za mjesto u polufinalu i nije ju ispustila. Pobijedila je Rumunjsku sa 25:20, izgubila od Norveške sa 36:25, a zatim u utakmici odluke, poslije još jedne sjajne partije, oborila i Njemačku – 23:20.

Sada slijedi dvoboj sa Francuskom koja je aktualni prvak Europe, koja je u prvoj fazi natjecanja, poslije velike borbe i neizvjesne završnice slavila protiv Crne Gore sa 24:23, dok je Sloveniju dobila sa 27:17. Francuskinje nisu osjetile gorčinu poraza na Europskom prvenstvu, a jedino su protiv Rusije odigrale neriješeno – 28:28.