Nova blamaža hrvatskog prvaka!

Rukomet 18. velj 202120:20 > 20:22
Rose/Bongarts/Getty Images

Rukometaši PPD Zagreba u susretu su 12. kola skupine B Lige prvaka izgubili na gostovanju kod danskog Aalborga s 29:38 (14:22).

Bio je ovo 11. nastup zagrebaša u Ligi prvaka ove sezone i 11. poraz.

Susret je bio riješen već u prvoj četvrtini kada je Aalborg brzim i preciznim akcijama poveo sa 14-7. Domaće lijevo krilo Sebastian Barthold u prvih je sedam i pol minuta postigao čak šest golova te je bio najzaslužniji što je Aalborg već tada vodio s 9:3.

Domaći su u prvom poluvremenu vodili najviše s devet razlike, a prednost je u nastavku rasla i do 12, da bi na kraju hrvatski prvak smanjio na konačnih devet.

Senjamin Burić postigao je šest golova za PPD Zagreb, pet je dodao Filip Vistrop, dok su Aalborg predvodili Barthold s devet i Mark Strandgaard Marcher s osam golova.

Sljedeći nastup u Ligi prvaka hrvatski prvak imat će za pet dana u Nantesu.