Karačić najbolji igrač finalnog turnira

Rukomet 2. lip 201921:33 > 21:35
Jörg Schüler/Getty Images

Sljedeće sezone najbolji igrač ove završnice nosit će dres poljskog Kielcea

Rukometaši skopskog Vardara novi su europski prvaci nakon što su u nedjeljnom finalu Lige prvaka odigranom u Koelnu pobijedili mađarski Veszprem sa 27-24 (16-11) te drugi put u klupskoj povijesti osvojili pehar ovog elitnog klupskog natjecanja, a hrvatski reprezentativac Igor Karačić proglašen je najboljim igračem finalnog turnira.

Povezano

Karačić je u polufinalu protiv Barcelone (29:27) zabio pet golova i bio jedan od najzaslužnijih za veliki preokret i rušenje Katalonaca. Međutim, u tom dvoboju je doživio ozljedu koljena te je bio pod velikim upitnikom za nastup u finalu. Ipak, budući igrač Kielcea stisnuo je zube i s tri pogotka i serijom nevjerojatnih asistencija vodio Vardar do trofeja, koji je potom kao kapetan i sam podignuo u Lanxess Areni.

Sjajni 30-godišnji bek iz Mostara za sedam godina je uz dvije europske titule s Vardarom osvojio i četiri titule u makedonskom prvenstvu, uz isto toliko Kupova, a stigao je i do dvaju trofeja SEHA lige i jednog Superkupa Makedonije