Nevjerojatni Vardar šokirao Barcu za finale LP

Rukomet 1. lip 201919:47 > 19:49
Getty Images/Alex Grimm

Rukometaši Vardara tražit će drugu europsku titulu u nedjeljnom finalu nakon što su sjajnim preokretom u drugom poluvremenu porazili Barcelonu rezultatom 29:27.

Proteklih mjeseci rukometaši Vardara u medijima su iz pogrešnih razloga, dugogodišnji vlasnik kluba, ruski poduzetnik Sergej Samsonenko najavio jest kako nakon tekuće sezone napušta klub koji će tada ostati bez najvažnijeg sponzora i čovjeka odgovornog za silne uspjehe koje je klub ostvario proteklo desetljeće, pogotovo naslov europskih prvaka prije dvije godine.

Povezano

Međutim, igrači su se očito odlučili oprostiti od svog šefa na najbolji mogući način, borbom za još jedan trofej najboljeg u Europi. U drugom polufinalnom dvoboju na Final Fouru u Kölnu, Vardar je svladao favoriziranu Barcelonu. Katalonci su nakon prvog poluvremena vodili 16:9, sve su kontrolirali do 25:19 u drugom dijelu, a onda se dogodilo čudo! Vardar je utakmicu završio serijom 10-2 i na rijetko viđen način izborio nastup u drugom finalu Lige prvaka u protekle tri godine. Makedonska momčad postala je prva u povijesti Lige prvaka koja je na završnom turniru pobijedila nakon što je gubila sedam razlike na poluvremenu.

Dainis Kristopans predvodio je makedonsku momčad s deset golova, Igor Karačić dodao je pet, a Ivan Čupić tri gola, dok je kod Barcelone najbolji bio Gomez Abello s devet pogodaka.

Ranije u danu Veszprem je dogurao do svog četvrtog finala Lige prvaka nakon što su svladali Kielce s 33:30.