Sve je isto k'o i lani: Vardar preko Zagreba do naslova

Rukomet 3. tra 201920:37 > 20:39
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Vardar je baš kao i prošle godine u finalu SEHA lige bio bolji od PPD Zagreba.

Finale SEHA lige nudilo je reprizu iz prošle godine, a ishod je bio isti. Vardar je ovog puta u Brestovu opet bio bolji od PPD Zagreba, ovog puta sa 26:23 te stigao do petog naslova.

Zagrebašima je ovo bio treći finale, a ostali su na jednom naslovu, onom iz 2013. kada su slavili upravo protiv Vardara.

Hrvatski je prvak bolje otvorio utakmicu i bio u prednosti u prvih 20 minuta. Najveću razliku od plus tri ostvario je u 12. minuti kada je bilo 7:4, no tu prednost izgubio je u samo dvije minute. Vardar je prvi put poveo u 24. minuti s 11:10 i do kraja dvoboja više nije zaostajao iako je Zagreb u nekoliko navrata dolazio do izjednačenja.

Posljednji put Zagreb je zaprijetio dvije i pol minute prije kraja kada je Zlatko Horvat nakon presječene lopte u obrani u protunapadu smanjio na 23:24. No, do kraja dvoboja su Stoilov i Skube bili precizni za Vardar koji je tako obranio naslov pobjednika ovog natjecanja.

Luka Mrakovčić je s četiri gola bio najefikasniji kod PPD Zagreba, po tri su postigli Božić Pavletić, Horvat i Vlah, dok su Vardar predvodili Dainis Krištopans sa sedam i Timur Dibirov s pet golova.