SP: Koreja namučila Srbiju, Brazil iznenadio Rusiju

Rukomet 15. sij 201917:47 > 18:38
Getty Image/Martin Rose

Rukometaši Srbije ostvarili su prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu nakon što su poslije velike borbe savladali ujedinjenu Koreju sa 31:29.

Koreja je uz veliku podršku sa tribina do 50. minute kontrolirala utakmicu, bila bolja momčad, konstantno imala po dva ili tri gola prednosti. Ipak, u posljednjih 10 minuta pad u igri Koreje je bio eklatantan, a Srbija je uspjela to iskoristiti nošena sjajnim obranama Mirosavljeva i pogocima Vorkapića, koji je u igru ušao sredinom drugog poluvremena.

Srbiju je predvodio Vukašin Vorkapić sa sedam golova iz isto toliko pokušaja. Nemanja Ilić dao je pet golova, sa po četiri su pratili Mijajlo Marsenić, Lazar Kukić i Bogdan Radivojević.

Kod Koreje najbolji je bio Kang sa 12 golova iz 19 pokušaja.

U istoj grupi vidjeli smo i jedno iznenađenje, Rusija je poražena od Brazila rezultatom 25:23. Brazil je vodio tijekom cijele utakmice i na kraju zasluženo slavio.

Najbolji kod pobjednika bio je Borges sa sedam pogodaka, dok je kod Rusije najbolji bio Dibirov sa šest.