Zlatne medalje za Cunhu i Wellbrocka

Plivanje 27. lip 202214:26 > 14:27 0 komentara
XiaxYifang via Guliver Images

Njemački plivač Florian Wellbrock osvojio je zlatnu medalju u daljinskom plivanju na pet kilometara na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti. On je pobijedio s rezultatom 52:48,80 minute.

Srebro je osvojio Talijan Gregorio Paltrinieri, koji je zaostao 3,9 sekundi, a bronca je pripala Ukrajincu Mihailu Romančuku, čiji je zaostatak 25,10 sekundi.

Brazilka Ana Marcela Cunha postala je u ponedjeljak svjetska prvakinja u plivanju na 5 km u otvorenim vodama u blizini Budimpešte.

Ovo je šesti naslov svjetske prvakinje za 30-godišnju plivačicu, koja je slavila na 5 km i 2019. godine i koja je prošle godine osvojila olimpijsko zlato u Tokiju na 10 km.

Cunha je s vremenom 57:52.90 bila brža od Francuskinje Aurélie Muller koja je imala 90 stotinki slabije vrijeme, dok je Talijanka Giulia Gabbrielleschi, nakon što je u nedjelju osvojila broncu u mješovitoj štafeti, završila kao treća sa dvije sekunde zaostatka.