Sport1: Olmo nakon sezone iz snova do horora

Bundesliga 24. stu 202119:46 > 19:47 0 komentara
Guliver Image

Dani Olmo zbog ozljede neće do kraja godine zaigrati za RB Leipzig. Ove sezone upisao je tri nastupa kao prvotimac za klub.

Prošla sezona za Olma je bila  sjajna, u 46 utakmica je postigao sedam i namjestio 12 golova. Ove je sezone pak potonuo.

Njemački Sport1 za njegov nestanak nakon impresivne sezone krivi to što je Olmo cijelo ljeto proveo igrajući velika natjecanja za Španjolsku. Prvo Euro, pa onda Olimpijske igre.

“Olmo je ekstremno preforsiran ogromnim brojem utakmica. Njegov klub platio je danak tome što je Olmo sagorio igrajući cijelo ljeto niz važnih utakmica za Španjolsku. Točnije, njih čak 11, čime je došao do polufinala EP-a i finala OI-ja. Kada tome pribrojimo onih 46 za Leipzig iz sezone koja je za Olma završila bez odmora, dolazimo do brojke koja pokazuje da u ligama Petice nema nogometaša koji je odigrao toliko utakmica”, piše Sport1.

“Nakon sezone iz snova okrunjene sjajnim igrama od Wembleyja do Tokija, potencijalna superzvijezda pretvorila se u marginalca. Olmo je za par mjeseci prešao put od Olimpa do horor-sezone: samo šest nastupa, od čega tek tri kao starter, a već je kraj studenog. Za Olma ujedno zbog ozljede i kraj godine.”

Pišu i kako je Olmo u posljednje tri godine imao tek 33 dana odmora, te kažu da je trebao imati još najmanje 42 dana.

“Olmo je zbog ekstremnog stresa i napora kojem je već dugo izložen te manjka odmora jednostavno sagorio te postao skloniji ozljedama, pa mu je nakon sezone iz snova došla ona iz horora”, zaključio je Sport1.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!