Sosa ponovno asistirao, Dortmund do pobjede u Stuttgartu

Bundesliga 10. tra 202120:24 > 20:24 0 komentara
Alexander Hassenstein/Getty Images

U 28. kolu njemačke Bundeslige Borussija je u vrlo efikasnom dvoboju svladala Stuttgart, a novu asistenciju za poraženog domaćina upisao je Borna Sosa.

Stuttgart je bolje otvorio susret, u 17. minuti Kalajdžić je zabio za prednost, a asistenciju je upisao Borna Sosa, koji posljednjih mjeseci igra u fantastičnoj formi.

S 1:0 otišlo se na predah, no žuto-crni u velikom ritmu otvaraju drugo poluvrijeme. Već u 47. minuti Bellingham je poravnao rezultat, a samo pet minuta kasnije, u 52. Marco Reus donosi gostima potpuni preokret.

Do samog finiša utakmica je ponudila veliku neizvjesnost – u 78. minuti Didavi je pogodio za 2:2, no neriješen rezultat kratko je ostao na semaforu – u 80. minuti Knauff je pogodio za konačnih 3:2.

Borussia je sada na 5. mjestu tablice s 46 bodova, dok je Stuttgart preskočio Freiburg i pozicionirao se na 9. mjesto s 39 bodova na kontu.