SKener: Mamić ima pilota za ‘Space Shuttle’!

Blog 16. svi 202216:00 > 16:00 0 komentara
Guliver Images

Znakovitim odogovorom Ante Čačić je najavio da misli ostati...

Zdravko Mamić, bjegunac od hrvatskog pravoduđa, otac i majka današnjeg Dinama, oglasio se nakon što su Zagrepčani slavili u Šibeniku i osvojili novi naslov prvaka.

“Mislili su neki, već nas neće biti, ni veselje svoje nisu znali kriti, Dinamov 23. naslov PRVAKA HRVATSKE danas ćemo slaviti! Jedini hrvatski, profitabilni, europski Space Shuttle juri dalje u nove pobjede!”

Ako netko sumnja da Gazda nije u formi, naravno potpuno je u krivu. Uostalom, kada su Krznar i Kopić izgubili kontrolu nad Space Shuttleom, pozvao je starog prijatelja Antu Čačića. Iako je zakoračio u lijepe nogometne godine, bivši izbornik je posao odradio rutinski. Smirio je momčad, pričekao konkurente da se sami pobijede, te odobrovoljio – šefa.

“Malo mi je i smiješno objašnjavati poziciju Zdravka Mamića u hrvatskom nogometu. On vodi najuspješniji hrvatski klub, dopredsjednik je saveza i sudjelovao je u izboru Bilića, Štimca i Kovača. Meni je osobno priznanje ako me on izabrao za izbornika”, rekao je Čačić u trenutku kada je postao izbornik Vatrenih 2015. godine.

Bila je to nagrada za vjernost, koji je Čačić oduvijek imao u odnosu prema Mamiću i Dinamu. Čačić pak može biti vječno zahvalan što je uspio pokazati da zna svoj posao. Naime, Vatreni su za vrijeme Eura 2016. godine igrali jako dobar nogomet. Bolji od bilo kojeg Dalićevog, bez obzira što su uspjesi ta dva stručnjaka nemjerljivi.

Nakon što je u Šibeniku osvojio 23. naslov Ante Čačić je dao znakovitu izjavu: “S obzirom na moje iskustvo i gdje sam sve radio, u klubu su se odlučili za mene. Ispred nas je Hajduk, a nakon Hajduk neću razmišljati o mirovini.”

Ostanak na klupi Dinama naravno ne ovisi o Anti Čačiću. Ali, doista ne vidim niti jedan razlog zašto Mamić i Čačić ne bi nastavili svoje zajedničko putovanje, zasad uglavnom virtualno. Znao posao, poznaje klub, osjeća se kao kod kuće i nema nikakve dvojbe da Zdravko Mamić ima pilota za svoj Space Shuttle. Treba naravno vidjeti i sljedeće poteze u kadrovskoj politici. Vidjeti koji su igrači na prodaju, a tko su neka nova lica (jedno znamo: Josip Drmić), ali nedvojbeno je ova sezona pokazala da kadar više nije tako moćan i širok kakav je bio prije, te da su lutanja s trenerima nešto što se Dinamu kao klubu ne bi smjelo događati.

Prolazak samo jedne runde (koja osigurava Konferencijsku ligu) nije opcija. Liga prvaka kao sveti gral, te što je moguće punija blagajna kako bi se sve ovo što gledamo dva desetljeća moglo mirno i sigurno nastaviti.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!