Ultimatum Juventusu: ‘Ili Superliga ili Serie A’

Nogomet 10. svi 202116:40 0 komentara
Foto: Valerio Pennicino/Getty Images

Predsjednik Talijanskog nogometnog saveza Gabriele Garvina poručio je Juventusu da će morati birati između Superlige i Serie A.

Juventus je jedan od tri kluba koji je ostao u projektu Superlige, odnosno nije priopćenjem objavio svoj izlazak iz novog natjecanja. Uz, Reala i Barcelonu, Juve je jedini koji se nije oglasio po tom pitanju.

Pod pritiskom ostalih talijanskih klubova iz Talijanskog nogometnog saveza odlučili su zaprijetiti Juventusu izbacivanjem iz lige.

“Pravila su jasna. Ako Juventus i dalje bude dio Superlige kada počne sljedeća sezona, on neće moći sudjelovati u Seriji A. Bilo bi mi žao navijača, ali pravila su pravila i ona se odnose na sve”, rekao je prvi čovjek talijanskog nogometa.

Krajem travnja u Italiji su donijeli “anti-Superliga” pravilo koje brani talijanskim prvoligašima sudjelovanje u natjecanjima koje ne organizira UEFA.

“Kada je u pitanju anti-Superliga pravilo, riječ je o tome da će oni koji žele sudjelovati u natjecanju koje ne odobravaju UEFA i FIFA izgubiti članstvo u talijanskom prvenstvu”, rekao je Gravina.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!