Rebićeva čudesna večer! Zabili i Broz i Pašalić

Nogomet 12. svi 202122:41 > 22:46
REUTERS/Alessandro Garofalo

Ante Rebić zabio je hat-trick i jednom asistirao u pobjedi Milana 7:0 kod Torina u 36. kolu Serie A.

Rebić je mrežu domaćina pogađao u 67., 72. i 79. minuti, a prethodno je u 62. asistirao Hernandezu. Ranije su mrežu domaćina tresli Hernandez (19), Kessie (26) i Diaz (50).

U strijelce se upisao i Marcelo Brozović i to u pobjedi Intera 3:1 protiv Rome. Hrvatski veznjak zabio je u 11. minuti pa bizarnom proslavom postao viralni hit. Nakim odglumio je da uzima istetoviranu bombu s vrata, vadi osigurač i baca je na travnjak. Za 2:0 u 20. je zabio Vecino, dok je strijelac za Romu bio Mkitarjan u 31. minuti. Konačnih 3:1 postavio je Lukaku u 90.

Zabio je i Pašalić u slavlju Atalante 2:0 protiv Beneventa i to u 67. minuti kada je postavio konačan rezultat i to osam minuta nakon odlaska s klupe. Prethodno je za 1:0 u 22. zabio Muriel.

Milan Badelj asistirao je u 13. minuti Zappacosti za 1:0 Genoe na gostovanju kod Bologne, da bi u 32. bio zamijenjen zbog ozljede. Konačnih 2:0 postavio je Scamacca iz penala u 61. minute. Pjaca je priliku dobio od 82. minute.

Cristiano Ronaldo postao je prvi igrač Juventusa koji je u tri sezone zabio 100. golova. Danas je zabio drugi gol Stare dame u pobjedi 3:1 kod Sassuola. Za Juve su zabili još Rabiot i Dybala, dok je Raspadori bio strijelac kod domaćina.

Cagliari i Fiorentina odigrali su bez golova, dok je utakmica Sampdoria – Spezia završila 2:2. Lazio je s 1:0 pobijedio Parmu.

Inter koji je već ranije osigurao naslov ima 88 bodova, Atalanta i Milan su na 75, Napoli na 73, Juventus na 72. Na dnu su već ranije ispali Parma i Crotone, a Beneventu dva kola prije mjesto spasa bježi četiri boda.