Napoli ispustio 0:2 i oprostio se od naslova

Nogomet 24. tra 202217:28 > 17:30 0 komentara
ANSA/CLAUDIO GIOVANNINI via Guliver image

Nevjerojatan preokret vidjeli su navijači Empolija, čija je momčad od 80. do 87. minute u dvoboju protiv Napolija preokrenula zaostatak od 0:2 u pobjedu 3:2.

Golovima Driesa Mertensa (44) i Lorenza Insignea (53) gosti su vodili 2:0, da bi se potpuno raspali u sedam minuta. Liam Henderson je u 80. minunti smanjio zaostatak Empolija, a veliki preokret je s dva pogotka kreirao Andrea Pinamonti (83, 87) koji je tako došao do 12 golova u ovoj sezoni Serie A.

Napoliju je ovo težak udarac u borbi za prvaka Italije, jer je s utakmicom više ostao na pet bodova zaostatka za vodećim Interom, te četiri boda iza Milana. Empoli je sa 37 bodova na 14. mjestu i prebrodio sve brige oko ostanka u prvoligaškom društvu.

Bologna i Udinese su osvojili po bod odigravši 2:2. Domaćin je poveo golom Hickeyja u 6. minuti, a Udinese je odgovorio pogocima Udogiea (25) i Successa (46). Bod Bologni donio je Sansone (59).

Filip Benković je ostao na klupi za pričuve Udinesea.