Nesta i dalje u šansi za Serie A

Serie A 6. kol 20209:40 > 9:43
Gabriele Maltinti / Stringer

Legendarni Alessandro Nesta i njegov Frosinenone i dalje u nadama za ulazak među elitu

Nogometaši Frosinonea, koje vodi bivši talijanski reprezentativac Alessandro Nesta, zadržali su izglede za plasman u prvu talijansku ligu 3-2 (2-2, 1-2) pobjedom na gostovanju kod Cittadelle u dvoboju prvog kruga doigravanja.

Alessandro Sabattini/Getty Images

Cittadelli, koja nikada nije igrala u Serie A, za prolazak u polufinale doigravanja dovoljan je bio i remi na domaćem terenu protiv Frosinonena, a krajem prvog poluvremena je golovima Diawa (5-11m, 45+1) imala prednost od 2-0. No, Frosinone se nije predao, Salvi (45+4) je uspio smanjiti na 2-1, da bi Dionisi (51) početkom nastavka poravnao na 2-2. Kako se rezultat do isteka 90. minute nije mijenjao, igralo se dodatnih pola sata, a u sudačkoj nadoknadi Frosinone je golom Ciana (120+1) kompletirao preokret i izbacio Cittadellu.

Frosinone je dosada igrao samo jednu sezonu u Serie A, 2015/16., a sljedeći suparnik u borbi za povratak u drušrvo najboljih bit će mu Pordenone. Prva utakmica igrat će se u Frosinoneu u nedjelju, dok je uzvrat u Pordenoneu 12. kolovoza.

U drugom polufinalu igrat će Chievo i Spezia, oni će prvi dvoboj igrati u subotu u Veroni, a uzvrat je na programu 11. kolovoza u Speziji.

U Serie A su se već plasirali Benevento i Crotone, dok su iz prve lige ispali SPAL, Brescia i Lecce.